Entertainment Weekly прашањето на 1 мај посветена на увид на Black Mass. Уживајте во неа!Галерија линк:
Списание Скенирањата> 2015> Entertainment Weekly (САД) - 1 мај"Тој може да биде поставен. Тој може да биде безмилосен. Тој беше како кобра-никогаш не знаеше каде што може да штрајк ", вели режисерот Скот Купер (Лудиот Слушнете T) на озлогласената криминал шеф Whitey Булгер, игран од Џони Деп во Црна Миса (од 18 септември). Филмот раскажува вистинска приказна за тоа како Булгер, брат на еден сенатор (Бенедикт Cumberbatch), стана повеќето стравуваа гангстер во Бостон, додека истовремено служи како информатор на ФБИ да ги симнат на италијанската мафија.

Деп не може да изгледа очигледен избор за улогата на сини очи, русокос Булгер, но откако тој беше во ликот, ефектот е очигледен. "Многу луѓе на сет знаеше Whitey интимно", вели Купер. "Тие се треска на сличност. Некои од нив дури и не може да се погледне во него. "

За повторно да се создаде застрашувачка стил Булгер и персона, Купер и Деп pored над надзор ленти и стари ФБИ фотографии. Во сцената (прикажана погоре) Булгер Деп е шета по улица, по убиството на еден човек во паркинг. "Тој го убил пред бројните сведоци во сред бел ден", вели Купер. "Со еден збор, Whitey беше безобразен".

И така беше Деп во неговиот портрет. "Тоа е лесно да се биде мустаќи twirling негативец, но оваа претстава не може да биде подалеку од тоа", вели режисерот. "Тој е навистина надарен."

Извор
Џони Деп се врати на работа како sauced херој капетанот Џек врабец во петтата рата од најпопуларните Дизни Пиратите од Карибите франшиза. "Капетан Џек се врати и ние не сме допуштајќи му да оди", продуцентот Џери Bruckheimer Твитер вторник. Во слика, карактер Деп изгледа дефинитивно паника како тој е врзан со дебели јажиња и нападната од две заканувачки пирати.

Производство на Пиратите 5 е привремено прекинати кога Деп ја напушти собата откако се повреди раката за време на снимањето во почетокот на март. По-собата на несреќата, Деп замина во посета на САД за операција. Но, од погледите на фото Bruckheimer е, петтата Пиратите филм насловен Пиратите од Карибите: Dead Men кажете НЕ Приказни -Дали се врати во производство во Австралија.

Филмот вклучува враќање ѕвезди Орландо Блум и Џефри Раш, како и Хавиер Бардем, кој го има своето деби Пиратите како капетан Салазар Пиратите од Карибите. Dead Men кажете НЕ Приказни е закажана да се погоди театри 7 јули 2017.

Извор
Снимањето на Пиратите од Карибите: Dead Men кажам не приказни се очекува биографија околу 15 април на Австралија Голд Коуст по производството затвори за неколку недели по враќањето ѕвезда Џони Деп е во САД за рака хирургија.

Одложувањето беше првично се очекува да се намали во две недели од снимањето по производители изјави дека ќе биде "минимално влијание" на снимањето. Тоа пауза сега се прошири на најмалку четири недели по Деп потребни игла вметнува во прстот, по исклучување постави несреќа во почетокот на март.

Деп е менување неговата улога како капетанот Џек врабец во петтата рата од милијарди долари плус франшиза, заедно со Џефри Раш и Хавиер Бардем.

Портпаролот на филмот THR изјави дека продолжувањето на снимањето зависи од закрепнување Деп е. Снимањето продолжува на сцената без Деп по неговото заминување на 10 март.

Но одложување значи дека во половина од сегашните членови на екипажот на 400 работи на голем буџет Дизни функција, најголемите што некогаш биле на филмот во Австралија, привремено застана надолу, со сите да се продолжи кога снимањето повторно почнува.

Според извештаите Fairfax медиуми ", околу половина од филмот околу 400 членови на екипажот беа, изјави во четвртокот минатата недела дека нема да има повеќе работа за најмалку две недели".

Уште 14 недели од снимањето остане на филмот, со порака на датумот сеуште одредени на 7 јули 2017 година.

Извор
Галеријата е надграден со HD screencaptures од BluRay диск за во шумата. Уживајте!Галерија линк:
Филмски продукции> [2014] во шумата> Филм Screencaptures
Галеријата е надграден со многу дополнителни фотографии за Mortdecai. Уживајте!Галерија линк:
Филмски продукции> [2014] Mortdecai> Филм фотографии
Снимањето на следниот Пиратите рата само што ќе биде минимално влијание, сепак

Џони Деп се вее назад кон САД за операција откако се повреди раката а на локација во Австралија, каде што снима Пиратите од Карибите: Dead Men кажам не приказни.

Холивудската легенда, всушност не работат во моментот на повредата, завиткајте извештаи.

Производство на филмот се очекува да биде "минимално влијание", со отсуство Деп и на 7 јули, 2017, датум на издавање останува непроменет.

Снимањето на петтата рата од Пиратите од Карибите франшиза почна минатиот месец и е во режија на Еспен Сандберг и Јоаким Ronning.

Филмот заедно Деп се Хавиер Бардем (Нема земја за стари луѓе), Каја Scodelario (Скинове), Brenton Thwaites (Maleficent) и Golshifteh Farahani (Излез: Богови и кралеви).

Извор
Мерилин Менсон и Џони Деп се вратила на сцената по силата.

На рокер настапуваше во Бризбејн, Австралија, во петокот вечер и изненадувачки публиката, тој само отиде и го изведоа Џони Деп.

Двајцата имаат настапувано заедно досега на неколку наврати вклучително и во 2012 Револвер Златна богови награди во Лос Анџелес, а минатата година за Ноќта на вештерките.


Џони Деп--приклучи--Мерилин Менсон

Јасно е дека тие уживаа играјќи заедно, како Пиратите од Карибите ѕвезда се врати за уште. Подигање на гитара и се случува за тоа на сцената. Тие не даде препевот на нивните Карли Сајмон е ти си толку Залуден капак.

Џони е моментално во Down Under да го снимаат најновите рата на Дизни франшиза, и Младоженците направи најмногу на една ноќ надвор со притискање на сцената.

А слика на Џони облечен во пиратски стил bandana како и неговиот Пиратите од Карибите карактер капетанот Џек врабец, се појави на актерот од Тиволи местото на случувањето.

Извештаи укажуваат на тоа дека тој хит на сцената како Менсон при крајот на својот настап и се приклучи на ѕвезда за неговата песна, убави луѓе.

Во 2012 година, Деп свиреше на гитара додека Менсон пееше истата песна и, исто така, "Слатка фустан (се направени за ова).

Додека Џони чувале низок профил, Менсон му даде извикам.

"Ако не го препознаваат мојот личен пријател ... мојот личен Спасител, мојот личен гитарски херој ... Џони Деп", рече тој, според Е !.

Извор