Галерија слики
Добредојдени да JohnnyDeppNetwork.Com; вашата крајна ресурс за Џон Кристофер "Џони" Деп II. Вие би можеле да го знаат од различни проекти како што се кошмар на Elm Street, Cry-Baby, 21 Скокни Улица (и 1987-1991 телевизиска серија и 2012 година филм), Едвард ножици, Што е Јадењето Гилберт грозје, поспан Обележи, Пиратите од Карибите филмови , Secret Window, Свини Тод: Демонот Барбер од Флит Стрит, Алиса во земјата на чудата, Рум дневник и многу повеќе вклучувајќи го и неговиот музички таленти, како и работа како режисер, продуцент и екран писател. Ако сакате да контактирате со нас, ве молиме пратете е-маил до оваа адреса . Ако сте во потрага да се постави нашата храна на вашиот сајт / слично, можете да ја најдете нашата RSS наслови Тука .

Август 22, 2014
Од страна на | категоризираат во Мапа Одржување | Остави коментар

Иконата Архива дел од сајтот е отворена! Сум работел околу да се направи тоа подобро гледа и повеќе безбедно во кодови премногу. Се надевам дека ви се допаѓа и ако сте било аватар / иконата за да донираат, се чувствуваат слободни да!

20 август 2014
Од страна на | категоризираат во Лаки нив , Фото Архива , Проекти , Screencaptures | Остави коментар

Јас додадов во галеријата, со неколку screencaptures од проектот на Johnny Лаки Нив во кој тој игра Метју Смит. Уживаат во неговата мала, но прекрасна дел.

Галерија линк:
Филмски продукции> [2013] Лаки нив> Филм Screencaptures

19 август 2014 година
Од страна на | категоризираат во членовите , Вести & Гласини | Остави коментар

Ние сме точно еден месец од објавувањето на најновите функција Кевин Смит, човекот-во-морж хорор приказна. Сега, Холивуд Репортер открива дека Смит веќе има многу различни трае во делата. Смит е здружување со актерот Џони Деп за филм наречен Јога Hosers дека ќе глуми нивните ќерки, Харли Квин Смит и Лили Роуз Деп.

Вториот влез во Смит Канада-оддалечиме од "True North трилогија" Јога Hosers следи авантурите на два 15-годишниот девојки, Колин Collette (Деп) и Колин Мекензи (Смит) кои одат во битка, по една стара зло се враќа, здружување со . на Монтреал легенда, Гај Lapointe (постариот Деп) за Јога-внесе дело "Луѓето секогаш ме прашуваат" Дали некогаш сте се случува да се направи стрип филм? '", вели Смит" Тоа е тоа -. но наместо уште еден Еј спасување на ден, нашите антихерои се повеќето стравуваа и импресивен суштества човекот ја сретнал. две петнаесет годишниот девојки "Јога Hosers ќе настапат голем дел од кастингот на, вклучувајќи Ралф Garman, Џастин Лонг, Харли Morenstein, Мајкл Паркови, Хејли Џоел Osment, Битие Родригез и Џенифер Schwalbach со нови улоги за Адам Броди, Остин Батлер, Тони Хејл, Наташа Lyonne, Џејсон Mewes и Тајлер Posey. StarSTream Забава ќе го финансира и производство заедно Abolitta Продукција, Непобедли Слики и SModcast слики.

Извор

14 август 2014 година
Од страна на | категоризираат во Мапа Одржување | Остави коментар

Здраво драги соработници. Сега можете да најдете Џони Деп мрежа, според новата галерија. Отидов во изминатите месеци обновата на целата галерија, бидејќи тоа се потребни многу поправки насекаде за преименување и промена на големината. За вас не ќе биде многу разлика, но за мене и администраторите на нашите хостинг е тоа. Сум средена целата галерија подобро и се пресели нешто да се направи да изгледа повеќе организирани. Па го посетите од сега па натаму johnnydeppnetwork.com/gallery !12 Август 2014

Тоа е многу смешен.5 август 2014
Од страна на | категоризираат во членовите , Вести & Гласини | Остави коментар

Кога свирка спречи Елвис Костело од правење на снимање сесија за изгубени на реката: Новиот Сутерен касети - албум на "изгубени" на Боб Дилан лирика која Костело, Маркус Mumford и Џим Џејмс моето утро изолација, меѓу другите, се постави музика - производител на Т-Боун Барнет најде достоен пополни-во: Џони Деп. Актерот седеше во на гитара за Костело за време на снимањето на "Канзас Сити", според NME, по прекинот од страна на Лос Анџелес студио каде сесии се одвива во посета на производителот.

Синтез и музичари, кои исто така вклучуваат Dawes 'Тејлор Голдсмит и Каролина Чоколадо Капки "Rhiannon Гиденс, се работи за рекорд од минатата пролет. Текстот датираат легендарен 1967 престој Дилан на Западот SAUGERTIES куќа позната како "Биг Пинк", каде што тој и бендот снимени 30 песни кои беа многу bootlegged до нивното официјално издание како во подрумот касети во 1975 година За време на неговиот пат на Биг Пинк Дилан го напишал текстот на многу песни кои тој не ги евидентира, па Синтез & Co го земе врз себе да се даде на "нови" песни музика на Lost на реката и го постави за снимање околу 50 нови песни (со преклопување ). Песната наслови се "Флорида Клучни", "картичка Ајкула", "Здраво-Де-Хо" и "Lost на реката."

"Ова не се Б-ниво Дилан стихови", изјави Барнет Лос Анџелес тајмс минатата март. "Тие се стихови тој само никогаш не доби околу да заврши."

Во прилог на донесување на албумот, музичарите се овозможува Showtime режисер Сем Џонс да се документира сесии за посебен наслов Изгубени на реката: подрумот касети, којашто е поставено на   премиера на есен.

Деп е особено зафатен со музика во последните неколку години. Минатиот месец, тој се приклучи Аеросмит во Бостон да свирам гитара на "Воз Продолжува А-Rollin '", по својата појава прави резервна копија вокали на нивниот албум 2012 Музика од друга димензија. Тој, исто така, се приклучи Вили Нелсон во Бостон, на концерт јуни, за настапи на "На патот повторно" и "Лудиот". Две години пред, играше со Црното Клучеви на MTV Movie Awards, изненаден од некоја Алис Купер публиката на еден од ЛА свирки шок рокер и се урна Мерилин Менсон за тапацир свирка во Револвер Златен богови шоу. Тој, исто така свири гитара на насловната страница на "Ти си толку залудно" со Менсон таа година Carly Симон.

Извор

2 август, 2014
Од страна на | категоризираат во членовите , Вести & Гласини | Остави коментар

Петтата рата од популарната фантазија авантура филмскиот серијал "Пиратите од Карибите" веќе се произведени со неколку истрели локација вклучувајќи Порторико и Њу Орлеанс, кои имаат идеална подесувања кои се од суштинско значење за сцени во филмот, во согласност со Краен рок. Беше објавено дека норвешкиот директори Espen Сандберг и Јоаким Rønning ќе биде насочување на филм.

Производителот на филмови, Џери Bruckheimer, има дадено неколку индиции за кои негативци и големи суштества ќе бидат прикажани во наредниот филм. Но ние знаеме насловот на најновата рата: "Dead Men Кажете Не Приказни".

Според Hallels, Bruckheimer сугерираше дека најновите рата ќе биде директно до пиратски филм, но без Kraken-како чудовиште. Ова укажува дека филмовите ќе кормилари далеку од чудовишта брка Џек Спароу и неговата компанија.

Пенелопе Круз, кои прикажаа карактер на Анџелика, нема да се појавува во петтата рата. Исто така, ќе биде помалку настапи од страна на Елизабет и Вил чии приказни се чини дека се решени претходно. Заплетот би можеле да се врти околу Џек следниве зборови капетанот Teague е за добивање на Trident.

Најверојатно датум за "Dead Men Кажете Не Приказни" е 7 јули, 2017, објави Инди жица. "Dead Men кажам не приказни" ќе го следи трендот што почна кога капетанот Џек врабец шармираше срцата на сите и внимание по првиот филм "Проклетството на црниот бисер". Bruckheimer исто така, рече дека филмот се уште ќе има својот удел на магијата, духовитост и лукавство, што е она што "Пиратите" е за сите.

Следниот филм, наводно, ќе почне со пиратски свадба. Сепак, Bruckheimer не дал имињата на луѓето кои се венчаат. Со закажани премиера толку далеку, многу заговор детали и други планови се уште може да биде во делата. Тоа би можело да потрае уште најмалку две години за навивачите да се добие било специфични детали за филмот.

Извор

2 август, 2014

Благодарение на Али .Галерија линк:
Списанија> 2014> Луѓе - 11 август 2014

«Постари записиТековни проекти
Пиратите од Карибите 5
Џони како Џек Спароу
Петтата рата од блокбастер франшиза која ги следи авантурите на капетанот Џек врабец.
Порака: 2016
Жанр: Акција | Авантура | Комедија
Официјален сајт - Галерија - IMDb

Mortdecai
Џони како Чарлс Mortdecai
Дилер со уметнички дела Чарлс Mortdecai бара за украдени сликарство тоа е, наводно, поврзана со изгубена банкарска сметка исполнет со нацистичка злато.
Порака: 2014
Жанр: Криминал | Драма
Официјален сајт - Галерија - IMDb

Трансцеденција
Џони како Вил
А смртно болен научник преземања неговиот ум во компјутер. Ова го дава моќ надвор од неговата ниту можеа соништа, а наскоро ќе стане незапирлива.
Порака: 17 април 2014
Жанр: Драма | Мистерии | Sci-Fi
Официјален сајт - Галерија - IMDb

Во шумата
Џони како Волкот
А вештерка завера за да ги учат важни лекции за различни карактери на популарната детски приказни, вклучувајќи Црвенкапа, Пепелашка, Џек и Beanstalk и на Rapunzel.
Порака: декември 25, 2014
Жанр: Комедија | семејство | Фантазија
Официјален сајт - Галерија - IMDb

World Wide Деп
Семејство сајтови
Партнер сајтови
Преведете Мапа
English flagItalian flagKorean flagChinese (Simplified) flagChinese (Traditional) flagPortuguese flagGerman flagFrench flag
Spanish flagJapanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCzech flag
Croatian flagDanish flagFinnish flagHindi flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flag
Catalan flagFilipino flagHebrew flagIndonesian flagLatvian flagLithuanian flagSerbian flagSlovak flag
Slovenian flagUkrainian flagVietnamese flagAlbanian flagEstonian flagGalician flagMaltese flagThai flag
Turkish flagHungarian flagBelarus flagIrish flagIcelandic flagMacedonian flagMalay flagPersian flag
Случаен Цитат

Како тинејџер бев толку несигурен. Јас бев тип на човек кој никогаш не се вклопи во, бидејќи тој никогаш не се осмели да го одберете. Бев убеден немав никакво талент на сите. За ништо. И таа мисла зеде сите мои амбиција премногу -. Џони Деп

Елита филијали
Ние ја поддржуваме
Врвот филијали
Аплицира? | Повеќе
Папараци слободен
Овој fansite е моментално папараци бесплатно. Ние ги почитуваме приватноста на Johnny. Што значи оваа промена? Слики кои вклучуваат Џони одење, пешачење, шопинг, посета на семејството, одмор, итн не може да се најдат на овој fansite. На сет слики, снимањето слики и зад сцената на неговите проекти може да се најдат на овој fansite. Нешто што инвазија на приватноста на Johnny не може да се најде тука. Во прилог на Папараци слободен, ова исто така вклучува и интервјуа, како и други работи кои јас се чувствувам не треба да бидат фокусирани на.
Сајт статистика
Мапа на Отворен: Мај 3, 2012
Сопственик Клаудија
Основач: Kaci
Контакт: Форма
Најдобро видени во: Firefox / Хром / ИЕ
Верзија: 6
Напишано: Познати-линк
Хостирано од: Starszz || Холивуд
Посети:
Правна напомена
JohnnyDeppNetwork е 100% неофицијални. Веб-страницата е фан рок, за навивачите. Сите оригиналниот текст и графика припаѓаат на Џони Деп мрежа (освен ако не е поинаку наведено), сите слики, скенови, screencaps итн се авторските права на нивните оригинални сопственици. Овој сајт е непрофитна, и е во никој случај не се обидува да ги прекршуваат авторските права или бизниси на секој од субјектите. Сите содржини испратени до на овој сајт се користи под фер употреба закон авторски права 107 . Сите слики се авторски права на нивните соодветни сопственици. Ако сакате нешто отстранета молам контактирајте ме .
© UnCopyrighted
JohnnyDeppNetwork.Com 2012
[ Услови на употреба и Full Општи услови ]